۱۶ خرداد ۱۳۹۵

شهدای مدافع حرم سند مقاومت مقابل استکبار هستند

شهدای مدافع حرم سند مقاومت در برابر استکبار هستند و اگر افراد اینگونه تربیت شوند جامعه در برابر ظالمان انعطاف‌ناپذیر می‌شود.

شهدای مدافع حرم سند مقاومت مقابل استکبار هستند


 

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان گفت:

شهدای مدافع حرم سند مقاومت در برابر استکبار هستند و اگر افراد اینگونه تربیت شوند جامعه در برابر ظالمان انعطاف‌ناپذیر می‌شود. 

آیت‌الله رضا رمضانی در جریان دیدار با خانواده جواد دوربین شهید مدافع حرم از بندر انزلی،اظهار کرد: شهدای مدافع حرم سند مقاومت در برابر استکبار هستند و بنیاد شهید و امور ایثارگران باید آثار این شهدا را حفظ کند 

وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و افزود: اگر افراد مانند شهدای مدافع حرم تربیت شوند جامعه در برابر ظالمان و استکبار انعطاف ناپذیر می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جریان استکبار راه‌های نفوذ بین مردم مستضعف را دنبال می‌کند، تصریح کرد: جامعه اسلامی در برابر استکبار باید نفوذ ناپذیر باشد.

آیت الله رمضانی، ایران اسلامی را قدرت برتر علمی، نظامی و سیاسی در منطقه خواند و بیان کرد: فرهنگ ناب انقلاب اسلامی را می‌توانیم به دنیا صادر کنیم.

762 مرتبه بازدید
خطبه ها

خطبه نماز جمعه مرکز اسلامی هامبورگ/خطیب آیت الله رمضانی /تاریخ: 09.02.2017 مطابق با 21 بهمن 96 درسهائی از قرآن (7) « تکبّر و استکبار (5)»

تکبر یک صفت درونی نفسانی است، که از یک گمان باطل و پنداری ناصحیح و از حب به ذات نشأت می گیرد. انسان متکبر گمان می کند دارای کمالاتی است که دیگران از آن بی بهره اند، لذا مرحوم فیض کاشانی در بیان انگیزه های تکبر، اسباب آن در هفت چیز می داند که عبارتند از: «علم، عمل، نسب، زیبائی، قوت، مال، فزونی یاران و یاوران»،[2] که توضیحاتی را پس از نام بردن هر یک از این امور، ارائه می نماید. مهمترین مسأله ای که آدمی باید بداند، این است که هیچکدام از این امور نمی تواند باعث بزرگی انسان شود؛ بلکه آحاد بشر باید تلاش کنند عناصر واقعی تشکیل دهندۀ شخصیت واقعی خود را که داشتن «عقیدۀ صحیح، اخلاق نیک، و اعمال صالح» می باشد را در خود شکل داده، و زمینۀ رشد، ترقی و تعالی روحی را، برای رسیدن به سعادت واقعی فراهم سازند. به همین جهت انسانها باید درک کنند که تکبّر و داشتن خوی استکباری، مفاسد فراوانی را به دنبال دارد. لذا باید برای آن چاره ای اندیشیده شود، چرا که توجه به هر یک از این مفاسد، این انگیزه را در انسان ایجاد می کند که از همه قوای خود برای ریشه کن نمودن این صفت خطرناک استفاده کند....