۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

پیام آیت الله رمضانی به منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه گیلان

با پایان یافتن مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سند حماسه حضور این دوره هم با هدایت داهیانه مقام معظم رهبری «دامت برکاته» و با انگشت اراده مردم، به مهر پیروزی نقش بست.

پیام آیت الله رمضانی به منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه گیلان 


 بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

   

 

با پایان یافتن مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سند حماسه حضور این دوره هم با هدایت داهیانه مقام معظم رهبری «دامت برکاته» و با انگشت اراده مردم، به مهر پیروزی نقش بست.

بی شک مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از مهم ترین قوای نظام جمهوری اسلامی بسان دیگر قوای کشور، باید نقش ویژه ای را در تحقّق قوّه عاقله نظام داشته باشد؛ زیرا تدبیر امور اجتماع با قانون گرایی جامع و نظارت بر اجرای صحیح قوانین در همه ابعاد، امکان پذیر خواهد بود. از این رو توجه به عقلانیت، خردورزی و برخورد متخصّصانه و متعهّدانه با مسائل کشور نقش ویژه ای را در نهادینه سازی امور مختلف کشور خواهد داشت. 

اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری از مردم نجیب، آگاه و انقلابی استان که با هوشیاری و درک بالای سیاسی ناشی از ولایت مداری، دین باوری و انقلابی گری خود، یک بار دیگر حماسه حضور خلق کردند، قدردانی نموده و آرزو می نمایم خداوند منّان توفیق خدمت گذاری صادقانه و بی پیرایه را به منتخبین آنها در مجلس شورای اسلامی عنایت فرماید تا همه آن عزیزان بتوانند در این فرصت طلایی خدمت، بیشترین اثرگذاری را در راستای ارتقاء کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بر جای گذارند.

اکنون که در آستانه تشکیل دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، شایسته است منتخبین استان در مجلس شورای اسلامی با سپرده شدن امانتی سنگین از طرف مردم به آنها از این امانت پاسداری نموده و به رسالت قانونی خود به شایسته ترین شکل عمل نمایند. از اینرو نکات ذیل را به عنوان یادآوری به حضور همه نمایندگان گرامی اشاره می نمایم. امید است همه ما توفیق تلاش بیش از پیش در مسیر آرمان های والای انقلاب اسلامی را داشته باشیم.

1 - توجّه خاص به رهنمودها، فرامین و دغدغه های رهبر فرزانه انقلاب در دهه چهارم نظام که از جانب ایشان، دهه پیشرفت و عدالت معرفی شده است تا به همّت جمعی همه کارگزاران نظام، حرکت در مسیر سند راهبردی نظام با تعیین راه کارهای مناسب سرعت بیشتری بیابد.

2 - وفاداری منتخبین به سوگند نامه خود که عدول از آن موجب سلب مشروعیت آراء مردم خواهد بود. هر یک از نمایندگان محترم باید این باور را داشته باشند که نه فقط نماینده حوزه انتخابیه خود، بلکه نماینده ملّت شریف ایران اسلامی در خانه بزرگ ملّت هستند و لذا ضمن بررسی مسائل مربوط به استان، باید در سطح کلان و کشوری و نیز در عرصه بین المللی قوانینی در شأن و تراز نظام جمهوری اسلامی را مورد توجّه قرار دهند و با اقتضائات و شرایط موجود، قوانین لازم را وضع کنند و در حسن اجرای آن دقّت لازم را داشته باشند.

3 - با توجه به نامگذاری سال 1395 به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر فرزانه انقلاب، فراهم نمودن بستر تحقق این امر مهم، با همت جهادی دولت­مردان وهموار نمودن مسیر قانونی توسط نمایندگان، به دور اندیشی رهبر فرزانه و آسایش مردم مقاوم، پاسخ مناسب و درخور شأن داده شود. ضرورت دارد موضوعاتی چون نظارت بر ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، تولید با کیفیت کالای ایرانی و جلوگیری از وارادات بی رویه خارجی و ... مورد توجه ویژه نمایندگان منتخب قرار گیرد.

4 - انتظار دیگر موکّلین از نمایندگان منتخب، ایجاد بستر آرامش، وفاق و وحدت ملّی است که در سایه آن، وضع قوانین در شأن نظام اسلامی ارزشمند و اثرگذار مقدور خواهد بود.

5 - نمایندگان منتخب با توجه به اوضاع معیشتی مردم، باید نظارت دقیقی بر بودجه های تصویب شده در بخش های کشاورزی، صنعت و عمران حوزه انتخابیه خود اعمال نمایند تا مردم شریف گیلان آثار عدالت را به عنوان یک ضرورت نظام اسلامی برای تحقق نظام آرمانی به معنای دقیق و واقعی مشاهده کنند.

6 - بودجه بخش فرهنگی بعنوان یکی از ارکان مهم توسعه، همواره باید مورد توجه، دقت و نظارت نمایندگان منتخب استان قرار داده شود تا صرف هزینه ها در این بخش، هدفمند و آثار آن مشهود باشد؛ زیرا امکان حیف و میل، جابجایی و اسراف در این بخش بیش از بخش های دیگر است.

7 - منتخبین محترم استان می دانند که گیلان یکی از استان های قدیمی کشور بوده و از لحاظ نیروی انسانی و خصوصاً جوانان کارآمد و تاثیرگذار و سرمایه های گوناگون ملّی، از غنای بالایی برخودار است. لذا این استان باید جایگاه واقعی خود را با توجه به ظرفیت های فراوان از جهت پیشرفت در عرصه های مختلف مانند توسعه کشاورزی، گردشگری، صنعت توریسم و برای جذب درآمد ملّی کشور بدست آورد. بی شک تعامل منتخبین مردم با بخش اجرایی استان و کشور و بررسی ضرورت ها و اولویت های کنونی استان ، می تواند به تدریج زمینه رشد علمی و فن آوری و استفاده از نیرو های کارآمد جهت دست یابی به توسعه ای همه جانبه را فراهم آورد.

8 – پیش بینی طرح و برنامه و تصویب قوانین برای جلوگیری ازگرانی و بی کاری وافزایش قدرت اداره معیشت مردم در جهت اعتماد سازی جامعه است، که هیچ گاه نباید از نظر نمایندگان منتخب مغفول بماند، بلکه همه ما باید توجه داشته باشیم حلّ مشکلات اقتصادی با فشارهایی را که بر مردم وارد می شود از اولویت های نظام اسلامی برای اعتمادسازی مردم به عنوان یکی از ارکان نظام می باشد.

9 - منتخبین مردم ضمن پرهیز از ورود به مسایل جزئی و حاشیه ای، در انتخاب مشاورین خود، فقط و فقط به تعهد، توانایی، لیاقت و شایستگی افراد توجه نمایند تا به خواست الهی استان گیلان با نهضت خدمت رسانی همه مسؤولین محترم به جایگاه واقعی خود نایل آید.

10 - مبارزه با هر نوع فسادی خصوصاً در نظامی که مدّعی عدالت محوری در همه عرصه ها است، یک امر دائمی است که صرفا با نطق و سخنرانی در صحن علنی مجلس و یا در جاهای دیگر قابل مهار نیست، بلکه با نظارت مستمرّ بر قوانین موجود و پی گیری و سماجت بر اجرای آنها می توان بر ضریب اعتماد مردم افزود و زمینه توسعه در امر فرهنگ، سیاست و اقتصاد را فراهم ساخت.

امید است منتخبین محترم با صیانت از ارزش ها و دفاع از حقوق مردم در بهارستان، موجب بهاری شدن قلوب مردم مسلمان و وفادار ایران اسلامی شوند.

رضا رمضانی

نماینده مردم گیلان درمجلس خبرگان رهبری

 

1072 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / تاریخ: 13.04.2018 مطابق با 24 فروردین 97 / درسهائی از قرآن (13) « شکر 1 »

اهمیّت موضوع شکرگزاری از منظر قرآن اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود 70 مرتبه مادّه «شکر»[1] به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است. البته باید توجّه داشت که مفهوم شکر به دقت و تأمّل بیشتری نیازمند است، و نمی توان آن را از مفاهیم بسیار روشن برشمرد. زیرا موارد و مصادیق شکر و انواع و اقسام آن، و ارتباط آن با خدا و انسان اقتضاء می کند دربارۀ آن دقت بیشتری صورت گیرد.معانی شکر راغب اصفهانی در کتاب معروف خود در معنای این مادّه می نویسد: «شکر به معنی تصوّر نعمت و اظهار و ابراز آن است».[2] و در کتاب دیگر خود نوشته است: «شکر در اصل از ماده «کشر» به وزن کشف بوده که به معنی ابراز و اظهار است. لذا «دابة شکور» به حیوانی می گویند که هرگاه مراقبت کافی از آب و علف او کنند، روز به روز چاق تر می شود. و فردی گفته است اصل و ریشۀ آن از «عین شکراء» به معنی چشمه پر آب است».[3] بنابراین شکر به معنی پر شدن وجود انسان از یاد بخشندۀ نعمت ها است.